PRAHA KRÁSNÁ – toulky Prahou

Projekt PRAHA KRÁSNÁ vznikl koncem roku 2017 na popud vnitřního hlasu, který mě poňoukal…

Ukaž kamarádům a dalším lidem, jak je Praha krásná. Praha není jen Pražský hrad, ale třeba i Nový Svět. Hlavně však nádherná architektura, stezky mnoha umělců a sousta příběhů.

V lednu roku 2015 jsem uspořádala v Praze první setkání amatérských fotografů z různých koutů Česka a od té doby je připravuji dvakrát do roka. Při plánování se snažím najít jak poznávací, tak hlavně fotograficky zajímavou trasu. Nakolik svou účastnící spokojeni se lze dočíst na Facebooku, ve skupině Fotí amatér, v komentářích k události.

Pomalými kroky se vracím k mé zapomenuté vášni a tou je poznávání krás naší krásné země.

Projekt si na sebe vzal úkol seznamovat zájemce s městem Prahou jiným způsobem než návštěvou klasických cílů uváděných ve všech turistických průvodcích.

Projekt je pro každého člověka, kterého zajímá historie architektury, s tím související památková péče a rád objevuje nová místa a k tomu rád fotografuje. Každý si najde svou část zájmu, to správné téma.

Najdete tu články na daná témata, kalendář pořádaných akcí jako jsou přednášky, debaty, fotografické sešlosti, komentované vycházky či krátkodobé výlety.

Těším se na některé s akcí na viděnou.

Šárka Těšík, autorka projektu PRAHA KRÁSNÁ